Renault Alaskan – Police Municipale (Francja)

Renault Alaskan to samochód osobowy z nadwoziem typu pickup, produkowany od 2016. W 2019 model poddany został niewielkiemu liftingowi. Auto dostępne jest z czterodrzwiowym nadwoziem. Skrzynia biegów może być manualna lub automatyczna, natomiast napęd przekazywany jest na tylne lub wszystkie koła.

Police Municipale to organ policji (straży) miejskiej, funkcjonującej we wszystkich miastach Francji za wyjątkiem Paryża. Obok Police Nationale i Gendarmerie, Police Municipale jest trzecią siłą policyjną w tym kraju, z liczbą około 18000 funkcjonariuszy. Police Municipale ma uprawnienia mniejsze niż pozostałe dwie formacje – podobnie jak polska straż miejska, najczęściej zajmuje się egzekwowaniem lokalnego prawa i przepisów. Funkcjonariusze tej formacji najczęściej nie noszą przy sobie broni palnej. Police Municipale podlega pod burmistrzów gmin, w których funkcjonuje.

Prezentowany model jest miniaturą w skali 1:43 wyprodukowaną przez firmę Norev. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, francuskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź do Renault Alaskan – Police Municipale (Francja)

  1. Sergio pisze:

    Hola!

    Hace unos años se produce en la Argentina. Pero es un modelo más de exportación, que para el mercado interno.
    Muy pocas se ven en nuestras calles.

    La miniatura está excelente!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *