Volkswagen Passat B5 – Polismyndigheten (Szwecja)

Volkwagen Passat piątej generacji jest samochodem osobowym klasy średniej produkowanym w latach 1996-2005. Dzięki swojej niezawodności i uniwersalnej stylistyce model B5 stał się pojazdem bardzo popularnym. W Polsce Passat tej generacji stał się autem rozpoznawalnym jako samochód „typowego Janusza”, co sprawiło, że o modelu tym powstawały nawet piosenki. Mimo to, Passat B5 jest samochodem porządnie wykonanym i trwałym, co sprawiło, że znalazł on zastosowanie w służbach policyjnych wielu krajów – m.in. Polski, Niemiec, Holandii czy Czech.

Polismyndigheten (Urząd policji) to centralny organ policji w Szwecji, odpowiedzialny za egzekwowanie prawa, ogólnego porządku i bezpieczeństwa publicznego na terenie kraju. Szwedzka policja zajmuje się zapobieganiem i wykrywaniem przestępczości, ochroną bezpieczeństwa publicznego, ochroną bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz innymi zadaniami zgodnie z przepisami szczególnymi, np. wydawaniem wyciągów z rejestru karnego, wydawaniem zezwoleń na przeprowadzanie imprez masowych itp. W Szwecji policja zajmuje się również wydawaniem paszportów i dowodów osobistych. Formacja liczy około 30000 funkcjonariuszy, z czego około 40% to kobiety.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę Hongwell. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *