Renault Kangoo II – Sapeurs-pompiers du département du Rhône et de la métropole de Lyon (Francja)

Renault Kangoo to samochód osobowo-dostawczy z nadwoziem typu kombivan, produkowany od 1998 do chwili obecnej. Od 2007 produkowana była druga generacja modelu. Kangoo oferowane było i jest jako trzy-, cztero- i pięciodrzwiowy kombivan oraz jako dwu-, trzy- i czterodrzwiowy furgon. Obie generacje wyposażano w manualną lub automatyczną skrzynią biegów, a napęd przenoszony był na przednią (Kangoo II) lub przednią bądź obie osie (Kangoo I).

Sapeurs-pompiers du département du Rhône et de la métropole de Lyon (SDMIS) to formacja zawodowej straży pożarnej we francuskim departamencie Rhône (Rodan) oraz na terenie miasta i metropolii Lyon. Formacja ta odpowiedzialna jest za standardowe zadania straży pożarnej, do których należy nie tylko gaszenie pożarów, ale również ratownictwo wodne, wysokościowe, chemiczne, pomoc ofiarom wypadków, poszukiwanie osób zaginionych, profilaktyka przeciwpożarowa, sprawdzanie bezpieczeństwa pożarowego obiektów itp. Podobnie jak każdy SDIS we Francji, również ta formacja posiada numer identyfikacyjny – w tym przypadku jest to 69.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Norev. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, francuskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *