Renault Twingo I – Gendarmerie Nationale (Francja)

Renault Twingo pierwszej generacji to miejski samochód osobowy, produkowany w latach 1993-2007. Samochód stanowił następcę Renault 4. W latach 1995 i 1998 model przeszedł facelifting. Twingo oferowane było jako trzydrzwiowy hatchback, z benzynowymi jednostkami napędowymi o mocy od 55 do 75 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna lub automatyczna, a napęd przekazywany był na przednie koła.

Gendarmerie Nationale to francuska formacja żandarmerii wojskowej, która wraz z Police Nationale oraz Police Municipale stanowi jedną z trzech głównych sił policyjnych w kraju. Oprócz typowych zadań żandarmerii wojskowej, funkcjonariusze Gendarmerie Nationale pełnią również zadania policji sądowej, administracyjnej czy ruchu drogowego. Obecnie w formacji służy około 100000 żołnierzy. Główna jej siedziba mieści się w Paryżu.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Norev. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *