Volkswagen Golf V – Korps landelijke politiediensten (Holandia)

Volkswagen Golf piątej generacji to kompaktowy samochód osobowy produkowany w latach 2003-2009. Auto było dostępne jako trzy- i pięciodrzwiowy hatchback, pięciodrzwiowe kombi oraz czterodrzwiowy sedan (oferowany jako Volkswagen Jetta). Na bazie tego modelu zbudowano także minivana Golf Plus oraz coupe-cabrio Eos. Samochód dostępny był z szeroką gamą silników – benzynowych o mocy od 75 do 250 KM oraz diesla o mocy od 75 do 170 KM. Golf V oferowany był ze skrzynią manualną, DSG lub Tiptronic. Napęd przekazywany był na przednią bądź obie osie. W plebiscycie na Europejski Samochód Roku 2004 Golf piątej generacji zajął trzecie miejsce (za Fiatem Pandą i Mazdą 3). Ciekawostką jest fakt, iż na bazie modelu powstał znacznie zmodyfikowany Volkswagen Golf GTI W12-650, który wyposażony był w umieszczony centralnie, sześciolitrowy silnik W12 z Bentleya Continentala GT o mocy 650 KM.

Korps landelijke politiediensten (Krajowy Korpus Policji, KLPD) to była holenderska formacja policyjna, która wraz z podległymi jej 25 korpusami regionalnymi tworzyła system policji w Holandii. KLPD istniała do 2013, kiedy to została przekształcona w Nationale Politie z podległymi jej dziesięcioma jednostkami regionalnymi. W Korps landelijke politiediensten służyło ok. 5000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model jest miniaturą w skali 1:43 wyprodukowaną przez firmę Schuco. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *