Mercedes-Benz C-Klasse (S204) – Polizei (Niemcy)

Mercedes-Benz klasy C trzeciej generacji, oznaczonej przez producenta kodem W204 dla sedana, S204 dla kombi oraz C204 dla coupe, to samochód osobowy produkowany w latach 2007-2014. W 2011 model poddany został liftingowi. Auto oferowane było z benzynowymi jednostkami napędowymi o mocy od 156 do 517 KM oraz z silnikami diesla o mocy od 120 do 265 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna lub automatyczna, a napęd przekazywany był na tylną lub obie osie.

Niemiecka policja (Polizei) jest formacją, której zadaniem jest strzeżenie porządku wewnętrznego na terenie Niemiec. Policja w Niemczech nie posiada scentralizowanej struktury, a jej funkcjonariusze są urzędnikami poszczególnych landów związkowych. W każdym kraju związkowym działa jego policja, tzw. Landespolizei – jednostek takich jest w Niemczech 16. Oprócz tego, w Niemczech działają trzy formacje policyjne na szczeblu federalnym – są to Bundespolizei (Policja Federalna), Bundeskriminalamt (Federalny Urząd Kryminalny) i Polizei beim Deutschen Bundestag (Polizei DBT; Policja przy Bundestagu). Przez wiele lat wiodącym kolorem zarówno radiowozów, jak i mundurów niemieckiej policji był kolor zielony. Od roku 2004 nastąpiła jednak zmiana i obecnie głównym kolorem jest niebieski – radiowozy są malowane w unijny, srebrno-niebieski schemat, a funkcjonariusze noszą granatowe mundury.

Prezentowany model jest miniaturą w skali 1:43 wyprodukowaną przez firmę Schuco. Model nie posiada otwieranych elementów. 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *