Mercedes-Benz G-Klasse (W461) – Biuro Ochrony Rządu (Polska)

Mercedes-Benz klasy G drugiej generacji, oznaczonej przez producenta kodem W461, to luksusowy samochód osobowy, produkowany w latach 1990-2018. Auto oferowane było jako dwudrzwiowy kabriolet oraz trzy- i pięciodrzwiowy SUV. W461 dostępny był z benzynowymi jednostkami napędowymi o mocy od 215 do 615 KM oraz z silnikami diesla o mocy od 156 do 250 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna lub automatyczna, a napęd przekazywany był na tylne koła.

Biuro Ochrony Rządu (BOR) było uzbrojoną, umundurowaną, funkcjonującą w latach 2001-2018 formacją, wykonującą zadania z zakresu ochrony osób, obiektów i urządzeń ważnych ze względu na dobro i interes państwa. BOR ochraniał m.in. prezydenta i premiera RP, marszałków Sejmu i Senatu czy ministrów spraw wewnętrznych oraz zagranicznych. W 2018 obowiązki Biura Ochrony Rządu przejęła Służba Ochrony Państwa (SOP).

Prezentowany model to wykonana przeze mnie miniatury w skali ok. 1:43, wyprodukowanej przez firmę Welly. Lista prac objęła przyciemnienie tylnych szyb, dołożenie koguta i antenki oraz wykonanie i nałożenie kalkomanii oraz tablic rejestracyjnych. Model posiada otwierane drzwi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *