Chevrolet Impala IX – Honolulu Police Department (USA)

Chevrolet Impala dziewiątej generacji to samochód osobowy klasy średniej produkowany w latach 2006-2016. Jest to flagowy model Chevroleta w Stanach Zjednoczonych i jeden z najlepiej sprzedających się modeli w historii marki. Pojazd napędzany był przez benzynowe silniki V6 o pojemności 3.5 i 3.9 l oraz benzynową jednostkę V8 o pojemności 5,3 l. Samochód wyposażony był w cztero- lub sześciostopniową przekładnię automatyczną.

Honolulu Police Department to główny organ ścigania w mieście i hrabstwie Honolulu w stanie Hawaje. Formacja liczy ponad 2500 funkcjonariuszy. Jest ona dwudziestą pod względem wielkości formacją policyjną w Stanach Zjednoczonych.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez amerykańską firmę Greenlight i wydana w serii modeli Hollywood. Model pochodzi z serialu telewizji CBS „Hawaii Five-0”, opowiadającego o codziennej pracy funkcjonariuszy z Honolulu Police Department.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *