Ford Crown Victoria – Colorado State Patrol (USA)

Ford Crown Victoria to pojazd znany chyba każdemu miłośnikowi amerykańskiej motoryzacji. Ten czterodrzwiowy sedan produkowany był (z kilkoma modyfikacjami) w kanadyjskiej fabryce Forda w Ontario od 1992 aż do 2011 roku. Jest to solidny samochód, z nadwoziem opartym na ramie, co sprawia, że jest wytrzymały i prosty – dzięki czemu znalazł zastosowanie jako jeden z najpopularniejszych amerykańskich radiowozów. Równie często był – i nadal jest – wykorzystywany jako taksówka.

Colorado State Patrol (CSP) to formacja policyjna z siedzibą w Lakewood w Kolorado. Wraz z Colorado Bureau of Investigation (CBI) i kilkoma mniejszymi agencjami rządowymi pełni funkcję policji stanowej. CSP egzekwuje przede wszystkim przepisy ruchu drogowego na drogach międzystanowych i autostradach stanowych, strzeże stolicy stanu i gubernatora stanu Kolorado. Formacja liczy niecałe 1200 funkcjonariuszy.

Prezentowany model jest miniaturą w skali 1:43 wykonaną przez amerykańską firmę Gearbox. Model posiada otwierane drzwi, pokrywy silnika i bagażnika oraz skręcane przednie koła. Do modelu dołożyłem tablice rejestracyjne stanu Kolorado, które wykonałem własnoręcznie. Edycja modelu jest limitowana do 2500 sztuk – mój egzemplarz nosi numer seryjny 2027.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *