Ford Crown Victoria – Atlanta Police Department (USA)

Ford Crown Victoria to pojazd znany chyba każdemu miłośnikowi amerykańskiej motoryzacji. Ten czterodrzwiowy sedan produkowany był (z kilkoma modyfikacjami) w kanadyjskiej fabryce Forda w Ontario od 1992 aż do 2011 roku. Jest to solidny samochód, z nadwoziem opartym na ramie, co sprawia, że jest wytrzymały i prosty – dzięki czemu znalazł zastosowanie jako jeden z najpopularniejszych amerykańskich radiowozów. Równie często był – i nadal jest – wykorzystywany jako taksówka.

Atlanta Police Department jest formacją policyjną obejmującą swoją jurysdykcją miasto Atlanta w stanie Georgia. APD liczy około 1700 funkcjonariuszy. Formacją dowodzi komendant Erika Shields.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez amerykańską firmę Greenlight i wydana w serii Hollywood. Radiowóz ten pojawił się w serialu telewizji AMC „Walking Dead” (pol. tytuł „Żywe Trupy”). Model posiada otwierane klapy silnika i bagażnika, otwierane drzwi i skręcane przednie koła.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *