Ford Transit VIII – Prisoner Transport Vehicle (USA)

Ford Transit jest samochodem dostawczym produkowanym w rozmaitych wersjach nadwoziowych i silnikowych od roku 1965 do chwili obecnej. Samochód dwa razy w swojej historii zdobył tytuł Van of the Year. Od 2013 produkowana jest obecna, ósma generacja modelu Transit.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez amerykańską firmę Greenlight i wydana w serii Built Tough. Model prezentuje koncepcyjną więźniarkę PTV (Prisoner Transport Vehicle), stworzoną przez Forda we współpracy z firmą Hagis na potrzeby amerykańskich organów ścigania. Zaprezentowany w 2014 roku PTV ma możliwość przewozu aż 12 więźniów w przestrzeni pasażerskiej, z możliwością jej podzielenia na maksymalnie cztery przedziały o długości od 60 do 120 cali. Samochód wyposażony jest w sześć niebieskich i czerwonych lamp błyskowych, umieszczonych w przednich reflektorach, na przednich błotnikach i tylnych drzwiach pojazdu. Kabina pojazdu została wyposażona w radiotelefon oraz specjalny panel sterowania do zarządzania pojazdem. PTV może być zasilany dwoma jednostkami benzynowymi – 3,6 V6 i 3,6 EcoBoost, a także dieslem Power Stroke.
Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane amerykańskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *