Iveco EuroCargo 150E28/Magirus – Service départemental d’incendie et de secours (Francja)

Iveco EuroCargo to typoszereg pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej od 6 do 19 ton, a jako ciągniki siodłowe od 26 do 32,5 ton, produkowany przez koncern Iveco od 1991. Od 2008 produkowana jest druga generacja tych pojazdów. Głównym rynkowym konkurentem tej gamy są pojazdy z linii Mercedes-Benz Atego.
Magirus to niemiecki producent samochodów ciężarowych i zabudów pożarniczych. Od 1996 do 2013 firma była częścią grupy Iveco, obecnie jest samodzielną spółką.

Service départemental d’incendie et de secours (Departament straży pożarnej i ratownictwa, SDIS) to organizacja zawodowej straży pożarnej we Francji. Formacja ta odpowiedzialna jest za standardowe zadania straży pożarnej, do których należy nie tylko gaszenie pożarów, ale również ratownictwo wodne, wysokościowe, chemiczne, pomoc ofiarom wypadków, poszukiwanie osób zaginionych, profilaktyka przeciwpożarowa, sprawdzanie bezpieczeństwa pożarowego obiektów itp. Każdy regionalny oddział SDIS we Francji (za wyjątkiem Paryża, gdzie funkcję SDIS pełni inna formacja – BSPP) posiada identyfikujący go numer, np. SDIS-33 – Bordeaux, SDIS-15 – Aurillac, SDIS-63 – Clermont-Ferrnand itp.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:50 wyprodukowana przez Bburago i wydana w serii modeli „Emergency Force”. Model posiada czteroodcinkową, obrotową drabinę z ruchomym koszem. Wyposażony jest w wysuwane podpory stabilizujące. Nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, francuskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *