Volkswagen Transporter T3 DoKa – Technisches Hilfswerk (Niemcy)

Volkswagen Transporter trzeciej generacji to samochód dostawczo-osobowy produkowany w latach 1979-2002. T3 produkowany był w kilku wersjach nadwoziowych, m.in. osobowych Multivan i Caravelle, kempingowej Westfalia czy pickup (skrzyniowej). Wersja DoKa (niem. Doppelkabine) oznaczała podwójną, przedłużoną kabinę, która zależnie od wersji mogła być wyposażona w kanapę lub 2-3 fotele.

Technisches Hilfswerk (THW) jest niemiecką instytucją zarządzania kryzysowego, podległą rządowi federalnemu. THW zajmuje się udzielaniem pomocy w przypadku katastrof, wypadków masowych czy innych nagłych zdarzeń o dużej skali. Formacja ta wspiera także straż pożarną i policję (ze względu na odpowiednie przeszkolenie funkcjonariuszy i zaplecze techniczne) w przypadkach klęsk żywiołowych, takich jak powodzie czy burze (usuwanie powalonych drzew, zabezpieczanie osuwisk itp.). O ile jednak wezwanie ma charakter niekomercyjny, z pomocy THW może skorzystać właściwie każda osoba na terenie Niemiec. Formacja liczy ok. 1200 zatrudnionych funkcjonariuszy i ok. 80000 ochotników.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę Minichamps. Jak wszystkie modele tej firmy, również i ten prezentuje bardzo dobry poziom wykonania i odwzorowania szczegółów. Miniatura prezentuje pojazd służący w oddziale THW w hanowerskiej dzielnicy Langenhagen. Model nie posiada otwieranych elementów. Stelaż z pokryciem skrzyni jest zdejmowalny. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane niemieckie tablice rejestracyjne dla pojazdów należących do THW. Model jest średnio dostępny, a jego ceny oscylują w okolicach 200 zł. Edycja modelu jest limitowana do 1008 sztuk.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *