Ford Econoline – Policía Nacional de Colombia (Kolumbia)

Ford Econoline drugiej generacji to trzydrzwiowa, amerykańska furgonetka produkowana w latach 1968-1974. Samochód wyposażony był w trzybiegową manualną bądź automatyczną skrzynię biegów oraz benzynowy silnik R6 lub V8. Wersja osobowa mogła pomieścić 12 osób, miała w standardzie klimatyzację oraz radio FM/AM.

Policía Nacional de Colombia (PNC) to kolumbijska, narodowa formacja policyjna. PNC podlega bezpośrednio pod kolumbijskie ministerstwo obrony, a w jej szeregach służy obecnie około 180000 funkcjonariuszy. Oprócz typowych zadań policyjnych, w Kolumbii policja zajmuje się także walką z partyzanckimi organizacjami paramilitarnymi FARC i ELN, a także, z uwagi na prowadzone w tym kraju uprawy koki, posiada bardzo dobrze wyszkolone, wyposażone w broń długą, oddziały antynarkotykowe.

Prezentowany model pochodzi z rosyjskiej serii modeli 1:43 wydawnictwa DeAgostini „Полицейские машины мира”. Seria ta była dostępna również w Polce pod nazwą „Kultowe wozy policyjne”. Model ukazał się w niej jako numer 69. Nie posiada on otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *