BMW 530d (E39) – Grand Ducal Police (Luksemburg)

BMW serii 5 czwartej generacji, oznaczonej przez producenta kodem E39, to samochód osobowy klasy wyższej produkowany w latach 1995-2004. Auto produkowane było jako czterodrzwiowy sedan i pięciodrzwiowe kombi (Touring). Model 530d wyposażony był w sześciocylindrowy, wysokoprężny silnik o pojemności 2,9 l i mocy 193 KM. Samochód dostępny był zarówno z manualną, jak i automatyczną skrzynią biegów.

Grand Ducal Police to formacja policyjna Wielkiego Księstwa Luksemburga, podległa pod tamtejsze MSW, choć działająca w imieniu i pod kontrolą Wielkiego Księcia. W obecnej formie formacja działa dopiero od roku 2000. Grand Ducal Police jest podzielona na sześć regionów operacyjnych, które pod swoją kontrolą mają od kilku do kilkunastu gmin. Specjalny wydział policji zajmuje się ponadto kontrolą graniczną na lotnisku Findel.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę Hongwell. Model posiada otwierane przednie drzwi. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, luksemburskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *