Audi A4 – Policija Kosova (Kosowo)

Audi A4 czwartej generacji, oznaczone przez producenta symbolem B8, to samochód osobowy klasy średniej produkowany w latach 2008-2015. Samochód dostępny był jako czterodrzwiowy sedan lub pięciodrzwiowe kombi. Auto mogło być wyposażone w sześciobiegową manualną, bądź siedmiobiegową automatyczną skrzynię biegów. Samochód występował z napędem quattro bądź na przednie koła.

Policija Kosova to kosowska formacja policyjna z siedzibą w Prisztinie, utworzona po zakończeniu wojny w Kosowie w 1999. Liczy ona obecnie około 9000 funkcjonariuszy, z czego około 90% stanowią etniczni Albańczycy, a pozostałe 10% inne mniejszości – przeważnie Serbowie. Większość policji w Kosowie to oficerowie patrolowi. Jednak siły policyjne mają także wyspecjalizowane jednostki dochodzeniowe we wszystkich sześciu regionach operacyjnych, w tym jednostki przestępczości zorganizowanej, jednostki medycyny sądowej i kilka innych. Oprócz tego, każdy region operacyjny posiada grupę bojową, tzw. ROSU, która przeprowadza np. wejścia szturmowe do pomieszczeń czy też interwencje w przypadku zamieszek.

Prezentowany model jest wykonaną przeze mnie konwersją miniatury Welly w skali 1:43. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane kalkomanie kosowskiej policji oraz tablice rejestracyjne. Belka świetlna pochodzi z modelu Łada 2112 od DeAgostini.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na Audi A4 – Policija Kosova (Kosowo)

  1. Piotr pisze:

    Konwersja prosta ale efekt bardzo dobry 🙂 Gratuluję pomysłu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *