Chevrolet Camaro – Haltom City Police Department (USA)

Chevrolet Camaro piątej generacji to amerykański samochód typu muscle car, produkowany w latach 2009-2015. Auto dostępne było z sześcioma silnikami benzynowymi o mocy od 323 do 580 KM. Camaro tej generacji zostało wykorzystane w filmie „Transformers” (grało w nim autobota Bumblebee). Standardowe wyposażenie pojazdu obejmowało m.in. 18 lub 20-calowe alufelgi, skórzaną tapicerkę, klimatyzację manualną, system audio firmy Boston Acoustic wyposażony w port USB i Bluetooth o mocy 245 W, reflektory ksenonowe, przednie, boczne i kurtynowe poduszki powietrzne, czujniki parkowania oraz kamerę cofania i system stabilizacji oraz kontroli trakcji.

Haltom City Police Department (HCPD) jest formacją policyjną, swoją jurysdykcją obejmującą miasto Haltom w stanie Teksas. HCPD dzieli się na pięć jednostek zlokalizowanych w różnych dzielnicach miasto. Formacja ma do dyspozycji również grupę K-9 (psów policyjnych). Haltom City Police Department zatrudnia około 100 funkcjonariuszy.

Prezentowany model pochodzi z rosyjskiej serii modeli 1:43 wydawnictwa DeAgostini „Полицейские машины мира”. Seria ta była dostępna również w Polce pod nazwą „Kultowe wozy policyjne”. Model ukazał się w niej jako numer 30. Nie posiada on otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *