Łada 2107 – Derzhavtoinspektsiya (Ukraina)

Łada 2107 to samochód osobowy klasy średniej produkowany w latach 1982-2012. Auto dostępne było z benzynowymi silnikami o mocy od 65 do 80 KM. Samochód produkowany był w wersji radzieckiej (rosyjskiej) i fińskiej – w tej drugiej zastosowano dodatkowe wycieraczki i spryskiwacze reflektorów, welurową tapicerkę boczków drzwi, ekonomizer oraz podłokietnik tylnej kanapy. Łada 2107 była produkowana w zakładach Łady (AvtoVAZ) w Togliatti w Rosji, również na eksport. Eksport do Polski zakończono w 1995 roku.

Derzhavtoinspektsiya (Державна автомобільна інспекція Міністерства внутрішніх справ України) to ukraińska policja ruchu drogowego. Formacja dzieli się na kilka wydziałów, m.in. kontroli ruchu drogowego, kontroli transportu towarów niebezpiecznych czy wydział prewencji w ruchu drogowym. Od 2015 formacja jest w likwidacji (po reformie służb mundurowych na Ukrainie), a jej obowiązki przejęła nowopowstała Narodowa Policja Ukrainy.

Prezentowany model pochodzi z rosyjskiej serii modeli 1:43 wydawnictwa DeAgostini „Полицейские машины мира”. Seria ta była dostępna również w Polce pod nazwą „Kultowe wozy policyjne”. Model ukazał się w niej jako numer 29. Nie posiada on otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *