Opel Vectra C – Nationale Politie (Holandia)

Opel Vectra trzeciej generacji jest samochodem osobowym klasy średniej produkowanym w latach 2002-2008. Model ten, będący następcą modelu Vectra B, dostępny był jako czterodrzwiowy sedan, pięciodrzwiowy liftback i pięciodrzwiowe kombi, z manualną bądź automatyczną skrzynią biegów. Samochód wyposażano w benzynowe silniki o mocy od 100 do 280 KM oraz jednostki wysokoprężne o mocy od 100 do 184 KM. Vectra C w gamie modelowej została zastąpiona przez model Insignia.

Nationale Politie to holenderska formacja policyjna, istniejąca w obecnej formie od 2013, powstała po przekształceniu Korps Landelijke Politiediensten. Policja w Holandii dzieli się na dziesięć jednostek regionalnych, jednostkę krajową i centrum służby policyjnej. Główna siedziba holenderskiej policji znajduje się w Hadze. Obecnie służy w niej około 64000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę Schuco. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane holenderskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *