Ford Crown Victoria – Policía Federal (Meksyk)

Ford Crown Victoria to pojazd znany chyba każdemu miłośnikowi amerykańskiej motoryzacji. Ten czterodrzwiowy sedan produkowany był (z kilkoma modyfikacjami) w kanadyjskiej fabryce Forda w Ontario od 1992 aż do 2011 roku. Jest to solidny samochód, z nadwoziem opartym na ramie, co sprawia, że jest wytrzymały i prosty – dzięki czemu znalazł zastosowanie jako jeden z najpopularniejszych amerykańskich radiowozów. Równie często był – i nadal jest – wykorzystywany jako taksówka.

Policía Federal to krajowa formacja policyjna w Meksyku. Podlega ona Departamentowi Bezpieczeństwa i Ochrony Cywilnej. Za sprawą trwających w kraju walk między kartelami narkotykowymi i koniecznością ich zwalczania, Policía Federal jest formacją bardzo silnie uzbrojoną, a jej funkcjonariusze są bardzo dobrze wyszkoleni – zwłaszcza ci, którzy pracują w jej oddziałach specjalnych, nazywanych Gospesz. Główna siedziba formacji znajduje się w Mexico City. Policía Federal zatrudnia obecnie około 38000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model jest miniaturą w skali 1:43 wyprodukowaną przez firmę DeAgostini i wydaną w polskiej serii modeli „Kultowe wozy policyjne” jako numer 26. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *