Jaguar S-Type – Royal Canadian Mounted Police (Kanada)

Jaguar S-Type to samochód osobowy klasy średniej-wyższej produkowany w latach 1999-2008. Auto było dostępne z benzynowymi jednostkami napędowymi od 204 do 395 KM oraz z silnikiem diesla o mocy 207 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna, półautomatyczna bądź automatyczna, a napęd przekazywany był na tylną oś. Następcą modelu S-Type został Jaguar XF.

Royal Canadian Mounted Police (Kanadyjska Królewska Policja Konna, RCMP, także Gendarmerie Royale du Canada – GRC) to kanadyjska formacja policyjna mająca jurysdykcję w ośmiu z dziesięciu prowincji Kanady. Do jej zadań należy zwalczanie przestępczości zorganizowanej, prowadzenie dochodzeń w sprawie afer korupcyjnych i wszelkich form defraudacji, zwalczanie i zapobieganie terroryzmowi, zwalczanie przestępczości nieletnich oraz ochrona bezpieczeństwa gmin indiańskich. RCMP liczy obecnie nieco ponad 30000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę Hongwell. Model posiada otwierane przednie drzwi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *