Fiat Croma – Polizia di Stato (Włochy)

Fiat Croma pierwszej generacji to samochód osobowy klasy średniej-wyższej produkowany w latach 1985-1996. Auto było bezpośrednim następcą Fiata 132 Argenta. W 1991 samochód przeszedł facelifting. Croma dostępna była z silnikami benzynowymi o mocy od 83 do 162 KM oraz z jednostkami wysokoprężnymi o mocy od 90 do 116 KM. Skrzynia biegów była pięciobiegowa, manualna, natomiast napęd przenoszony był na koła przednie. Następcą modelu został Fiat Marea. W 2005 Fiat powrócił do nazwy Croma, nazywając tak jeden z nowych modeli.

Polizia di Stato jest jedną z sił policyjnych we Włoszech. Wraz z Arma dei Carabinieri jest główną siłą policyjną w dużych miastach. Odpowiada także za bezpieczeństwo ruchu drogowego, kolei, lotnisk, wspiera Guardia di Finanza w obowiązkach celnych oraz Polizia Locale w utrzymaniu porządku na terenie mniejszych gmin. Formacja liczy około 95000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę DeAgostini i wydana we włoskiej serii modeli „Polizia di Stato„. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *