Peugeot J7 – Police Fédérale (Belgia)

Peugeot J7 to niewielki van produkowany w latach 1965-1980. Samochód produkowano w wielu wersjach nadwoziowych – takich jak minibus, furgon czy pickup. Auto dostępne było z benzynowym silnikiem o pojemności 1,5 lub dieslem o pojemności 1,8 l. Model J7 w gamie modelowej Peugeota został zastąpiony przez model J9. Łącznie wyprodukowano nieco ponad 330 tysięcy egzemplarzy tego modelu.

Police Fédérale (hol. Federale Politie) to krajowa służba policyjna Królestwa Belgii. Formacja ta liczy około 12300 funkcjonariuszy pracujących w kilku departamentach, takich jak policja drogowa, kryminalna czy ochrony kolei. Police Fédérale dysponuje także jednostką lotniczą, grupą psów policyjnych oraz specjalną grupą operacyjną. Formacja jest członkiem Europolu i INTERPOL-u.

Prezentowany model pochodzi z rosyjskiej serii modeli 1:43 wydawnictwa DeAgostini „Полицейские машины мира”. Seria ta była dostępna również w Polce pod nazwą „Kultowe wozy policyjne”. Model ukazał się w niej jako numer 66. Nie posiada on otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *