Ford Mustang SSP – California Highway Patrol (USA)

Ford Mustang SSP to zaprojektowany w 1982 roku na zamówienie kalifornijskiej policji samochód policyjny. Model powstał na bazie Forda Mustanga III generacji. Zaprojektowano go, ponieważ używane w tym czasie przez policję samochody – Fordy Fairmont, LTD i Crown Victoria były zbyt ciężkie do ścigania przestępców. W ciągu jedenastu lat (od 1982 do 1993) wyprodukowano 15 000 egzemplarzy tego auta. Mustangi SSP posiadały silnik 5.0 V8 o mocy 175 KM – nie były zbyt szybkie, lecz dobrze spełniały swoje zadanie i były pojazdami lubianymi przez funkcjonariuszy.

California Highway Patrol (CHP) to organ policji drogowej i stanowej w stanie Kalifornia. Oprócz zadań związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego, CHP zajmuje się m.in. ochroną ważnych budynków (np. Kapitolu Stanu Kalifornia). Formacja posiada jednostkę SWAT, wiele jednostek antynarkotykowych oraz jednostek K-9 (psów policyjnych). California Highway Patrol jest największym organem policji stanowej w USA – zatrudnia blisko 11000 funkcjonariuszy. Główna siedziba organizacji znajduje się w Sacramento.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę Amercom. Model posiada otwierane drzwi. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *