Vauxhall Astra H – Thames Valley Police (Wielka Brytania)

Vauxhall (Opel) Astra trzeciej generacji, oznaczonej przez producenta literą H, to kompaktowy samochód osobowy produkowany w latach 2004-2014. W 2006 auto przeszło niewielki facelifting. Astra H dostępna była jako trzy- i pięciodrzwiowy hatchback, czterodrzwiowy sedan, pięciodrzwiowe kombi oraz dwudrzwiowe coupe-cabrio. Samochód oferowany był z silnikami benzynowymi o mocy od 75 do 240 KM oraz z jednostkami wysokoprężnymi o mocy od 90 do 150 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna, półautomatyczna bądź automatyczna, natomiast napęd przenoszony był na przednie koła.

Thames Valley Police jest brytyjską formacją policyjną, mającą jurysdykcję w obszarze Doliny Tamizy, na który składają się hrabstwa Berkshire, Buckinghamshire i Oxfordshire. Jest to jedna z największych sił policyjnych w Anglii, zatrudniająca około 7500 funkcjonariuszy. W skład formacji wchodzi zespół zarządzania kryzysowego, jednostka lotnicza, jednostka specjalna, jednostka antyterrorystyczna, jednostka psów policyjnych oraz zespół SAR. Główna siedziba formacji mieści się w miejscowości Kidlington.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę Atlas i wydana w serii modeli „Best of British Police Cars„. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, brytyjskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *