Chevrolet Veraneio – Guarda Civil do Estado de São Paulo (Brazylia)

Chevrolet Veraneio to samochód osobowy typu SUV produkowany przez brazylijski oddział Chevroleta w latach 1964-1994. Auto powstało na bazie modelu Suburban, miało cztero- bądź pięciodrzwiowe nadwozie oraz mogło pomieścić do 9 osób. Głównym powodem sukcesu Veraneio na rynku brazylijskim była adaptacja tego modelu jako radiowozu policyjnego oraz karetki pogotowia, ponieważ był to jedyny pojazd o takim nadwoziu produkowany w kraju. W gamie modelowej został zastąpiony przez model Blazer.

Guarda Civil do Estado de São Paulo to paramilitarna formacja straży cywilnej działającej na terenie stanu São Paulo. Jej zadaniem jest ochrona bezpieczeństwa publicznego. Formacja dysponuje jednostkami pieszymi, motocyklowymi oraz konnymi. Jest ona uznawana za formację wzorcową wśród brazylijskich straży cywilnych i miejskich.

Prezentowany model to miniatura wyprodukowana przez firmę DeAgostini i wydana w serii Veículos de Serviço do Brasil (Pojazdy służbowe Brazylii), która ukazała się w Brazylii w 2012. Opisywana miniatura to numer 33 z tej liczącej 75 numerów kolekcji. Do modelu dołożyłem brazylijskie tablice rejestracyjne, które wykonałem własnoręcznie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *