BMW 328i – Police Fédérale (Belgia)

BMW serii 3 czwartej generacji, oznaczone przez producenta kodem E46, to samochód osobowy klasy średniej produkowany w latach 1998-2005. Przez wszystkie lata produkcji model był wybierany do pierwszej dziesiątki najlepszych samochodów według magazynu „Car and Driver”. Model 328i wyposażony był w sześciocylindrowy, benzynowy motor o mocy 193 KM. Samochód dostępny był z manualną i automatyczną skrzynią biegów.

Police Fédérale (hol. Federale Politie) to krajowa służba policyjna Królestwa Belgii. Formacja ta liczy około 12300 funkcjonariuszy pracujących w kilku departamentach, takich jak policja drogowa, kryminalna czy ochrony kolei. Police Fédérale dysponuje także jednostką lotniczą, grupą psów policyjnych oraz specjalną grupą operacyjną. Formacja jest członkiem Europolu i INTERPOL-u.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę Hongwell. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, belgijskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *