Rural Willys – Comando Rodoviário da Brigada Militar do Rio Grande do Sul (Brazylia)

Rural Willys to samochód osobowy typu SUV, produkowany w latach 1946-1967 (w USA i Japonii) oraz 1958-1977 (w Brazylii). W Stanach zjednoczonych auto produkowane było jako Jeep Station Wagon, w Japonii jako Mitsubishi J37. Model na rynek brazylijski został przeprojektowany stylistycznie, a jego design miał nawiązywać do intensywnie wtedy rozwijającej się architektury stolicy kraju. Samochód ten posiadał napęd 4×4 lub 4×2 oraz silnik benzynowy o pojemności 2,6 lub 3,0 l i przybliżonej mocy 90 KM. Willysa Rural można śmiało uznać za jednego z protoplastów dzisiejszych aut typu SUV – był to bowiem wygodny, rodzinny pojazd, posiadający jednocześnie dobre właściwości terenowe i zdolny do pokonywania kiepsko utrzymanych, błotnistych dróg na brazylijskiej prowincji.

Comando Rodoviário da Brigada Militar do Rio Grande do Sul (CRBM) to istniejąca od 1953 pod różnymi nazwami część żandarmerii wojskowej brazylijskiego stanu Rio Grande do Sul, która zajmuje się bezpieczeństwem ruchu drogowego. Formacja zajmuje się zadaniami typowymi dla policji drogowej, takimi jak egzekwowanie przepisów i nakładanie grzywien dla sprawców wykroczeń drogowych, przeprowadzanie kontroli drogowych czy prowadzenie statystyk z dziedziny ruchu drogowego. Obecnie formacja dzieli się na trzy bataliony, z których każdy podzielony jest na kilkanaście posterunków. Główna siedziba CRBM mieści się w mieście Porto Alegre, stolicy stanu.

Prezentowany model to miniatura wyprodukowana przez firmę DeAgostini i wydana w serii Veículos de Serviço do Brasil (Pojazdy służbowe Brazylii), która ukazała się w Brazylii w 2012. Opisywana miniatura to numer 14 z tej liczącej 75 numerów kolekcji. Do modelu dołożyłem brazylijskie tablice rejestracyjne, które wykonałem własnoręcznie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *