Rosenbauer Panther – Newcastle International Airport Fire Service (Wielka Brytania)

Rosenbauer Panther to rodzina produkowanych od 1988 do chwili obecnej dużych wozów gaśniczych, przeznaczonych głównie dla lotniskowych straży pożarnych. Samochody te produkowane są w wariantach napędowych 4×4, 6×6 i 8×8. Sterowanie działkami wodnymi oraz autopompą odbywa się całkowicie z wnętrza pojazdu. Najczęściej pojazd wyposażany jest w dwa działka z przodu i jedno na dachu, jednak może być także wyposażony w dachowe działko teleskopowe, które wyposażone jest w kamerę termowizyjną i przystosowane do podawania wody i proszku gaśniczego. Pojazd ponadto wyposażony jest w szybkie natarcie oraz dysze ochronne na płycie podwoziowej, dzięki czemu jest odporny na przejazd przez rozgrzane powierzchnie.

Newcastle International Airport Fire Service to straż pożarna lotniska Newcastle International Airport, położonego 11 km od angielskiego miasta Newcastle upon Tyne. Lotnisko to jest 9 co do wielkości lotniskiem w Anglii pod względem ilości przewiezionych pasażerów. W zdecydowanej większości obsługuje ono rejsy do krajów europejskich.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę Wiking. Model posiada ruchome działko dachowe, skręcane przednie koła oraz działające zawieszenie tylnych osi. Modele z tej serii dostępne są w sklepiku firmy Rosenbauer i kosztują około 80 euro za sztukę.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *