Gurgel X12 – Polícia Militar Florestal do Estado de São Paulo (Brazylia)

Gurgel X12 to kompaktowy samochód terenowy, produkowany w latach 1975-1988. Auto wyposażone było w benzynowy silnik 1,6 o mocy 49 KM. Model X12 okazał się największym komercyjnym sukcesem marki Gurgel. Następcą modelu został Gurgel Tocantins.

Polícia Militar Florestal do Estado de São Paulo to oddział policji wojskowej brazylijskiego stanu São Paulo, zajmujący się wykroczeniami i przestępstwami przeciwko środowisku naturalnemu. W ramach swoich kompetencji oddział ten walczy z takimi czynami, jak np. kłusownictwo, nielegalny połów ryb, nielegalna wycinka lasów, wypalanie traw, nielegalne składowanie odpadów, zamulanie rzek czy inne występki mogące stanowić zagrożenie dla środowiska naturalnego.

Prezentowany model to miniatura wyprodukowana przez firmę DeAgostini i wydana w serii Veículos de Serviço do Brasil (Pojazdy służbowe Brazylii), która ukazała się w Brazylii w 2012. Opisywana miniatura to numer 45 z tej liczącej 75 numerów kolekcji. Do modelu dołożyłem brazylijskie tablice rejestracyjne, które wykonałem własnoręcznie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *