Jaguar Mark VII – West Mercia Police (Wielka Brytania)

Jaguar Mark VII to samochód osobowy klasy wyższej, produkowany w latach 1951-1956. Ten czterodrzwiowy sedan stanowił następcę modelu Mark V – nie zdecydowano się jednak nazwać go Mark VI, gdyż model o tej nazwie produkował ówcześnie Bentley. Do napędu użyto sześciocylindrowego, benzynowego silnika w dwóch wariantach mocy – 162 i 193 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna lub automatyczna, a napęd przenoszony był na tylne koła. Samochód został zastąpiony przez model Mark VIII. Przez cały okres produkcji powstało 30969 sztuk modelu Mark VII.

West Mercia Police to brytyjska formacja policyjna, pełniąca funkcję policji terytorialnej na obszarze hrabstw ceremonialnych Shropshire, Worcestershire i Herefordshire. Obecnie liczy ona około 2200 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę Oxford. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, brytyjskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *