MAN TGL 12.250 – Service départemental d’incendie et de secours Meurthe-et-Moselle (Francja)

MAN TGL to rodzina lekkich i średnich samochodów ciężarowych, produkowanych od 2005 do chwili obecnej. W 2008 model przeszedł facelifting. MAN TGL produkowany jest w czterech wersjach o dopuszczalnej masie całkowitej wynoszącej odpowiednio 7,49, 8, 10 i 12 ton. Do napędu wykorzystano wysokoprężne silniki MAN o mocy od 150 do 250 KM. Skrzynia biegów może być automatyczna lub manualna, natomiast napęd przekazywany jest na tylną oś.

Service départemental d’incendie et de secours Meurthe-et-Moselle to formacja zawodowej straży pożarnej we francuskim departamencie Meurthe-et-Moselle. Formacja ta odpowiedzialna jest za standardowe zadania straży pożarnej, do których należy nie tylko gaszenie pożarów, ale również ratownictwo wodne, wysokościowe, chemiczne, pomoc ofiarom wypadków, poszukiwanie osób zaginionych, profilaktyka przeciwpożarowa, sprawdzanie bezpieczeństwa pożarowego obiektów itp. Podobnie jak każdy SDIS we Francji, również ta formacja posiada numer identyfikacyjny – w tym przypadku jest to 54.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wydana przez wydawnictwo Hachette we francuskiej serii modeli „Camions & véhicules de sapeurs pompiers” jako numer 55. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *