BMW 320d – Polizia di Stato (Włochy)

BMW serii 3 czwartej generacji, oznaczone przez producenta kodem E46, to samochód osobowy klasy średniej produkowany w latach 1998-2005. Przez wszystkie lata produkcji model był wybierany do pierwszej dziesiątki najlepszych samochodów według magazynu „Car and Driver”. Model 320d zasilany był czterocylindrowym, wysokoprężnym silnikiem o mocy 136 KM. Samochód dostępny był z manualną i automatyczną skrzynią biegów.

Polizia di Stato jest jedną z sił policyjnych we Włoszech. Wraz z Arma dei Carabinieri jest główną siłą policyjną w dużych miastach. Odpowiada także za bezpieczeństwo ruchu drogowego, kolei, lotnisk, wspiera Guardia di Finanza w obowiązkach celnych oraz Polizia Locale w utrzymaniu porządku na terenie mniejszych gmin. Formacja liczy około 95000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę DeAgostini i wydana we włoskiej serii modeli „Polizia di Stato„. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *