Ford Crown Victoria – Las Vegas Metropolitan Police Department (USA)

Ford Crown Victoria to pojazd znany chyba każdemu miłośnikowi amerykańskiej motoryzacji. Ten czterodrzwiowy sedan produkowany był (z kilkoma modyfikacjami) w kanadyjskiej fabryce Forda w Ontario od 1992 aż do 2011 roku. Jest to solidny samochód, z nadwoziem opartym na ramie, co sprawia, że jest wytrzymały i prosty – dzięki czemu znalazł zastosowanie jako jeden z najpopularniejszych amerykańskich radiowozów. Równie często był – i nadal jest – wykorzystywany jako taksówka.

Las Vegas Metropolitan Police Department (LVMPD, Metro) to amerykańska formacja policyjna, mająca jurysdykcję w mieście Las Vegas oraz hrabstwie Clark w stanie Nevada. Kierowana jest przez szeryfa hrabstwa Clark. LVMPD liczy obecnie około 4100 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Greenlight i wydana w serii modeli Hollywood. Model prezentuje radiowóz, który można było zobaczyć w filmie „The Hangover” (pol. tytuł „Kac Vegas„). Miniatura posiada skręcane przednie koła oraz otwierane drzwi i klapy bagażnika oraz silnika.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *