SEAT 124 – Guardia Civil (Hiszpania)

SEAT 124 to kompaktowy samochód osobowy produkowany w latach 1968-1980 jako licencyjna odmiana Fiata 124. Auto oferowane było jako czterodrzwiowy sedan, pięciodrzwiowe kombi i dwudrzwiowe coupe. Samochód dostępny był z benzynowymi jednostkami napędowymi o mocy od 60 do 128 KM. Skrzynia biegów była manualna, czterobiegowa, a napęd przenoszony był na tylne koła.

Guardia Civil to hiszpańska paramilitarna formacja stanowiąca część Sił i Korpusów Bezpieczeństwa Państwowego Królestwa Hiszpanii (Fuerzas y Cuerpos de Seguridad del Estado del Reino de España). Guardia Civil odpowiada przede wszystkim za kontrolę nad bronią i materiałami wybuchowymi, pozamiejskim ruchem drogowym (poza wspólnotami autonomicznymi, które mają swoje jednostki powołane w tym celu), bezpieczeństwem fiskalnym, nadzór nad traktami komunikacyjnymi, portami i lotniskami oraz ochronę środowiska naturalnego.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę IXO i wydana przez wydawnictwo Altaya w hiszpańskiej serii modeli „Nuestros coches de Polícia”. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, hiszpańskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *