Ford Crown Victoria – South Dakota Highway Patrol (USA)

Ford Crown Victoria to pojazd znany chyba każdemu miłośnikowi amerykańskiej motoryzacji. Ten czterodrzwiowy sedan produkowany był (z kilkoma modyfikacjami) w kanadyjskiej fabryce Forda w Ontario od 1992 aż do 2011 roku. Jest to solidny samochód, z nadwoziem opartym na ramie, co sprawia, że jest wytrzymały i prosty – dzięki czemu znalazł zastosowanie jako jeden z najpopularniejszych amerykańskich radiowozów. Równie często był – i nadal jest – wykorzystywany jako taksówka.

South Dakota Highway Patrol (SDHP) to amerykańska formacja policji stanowej i drogowej, mająca jurysdykcję na terenie całego stanu Dakota Południowa, za wyjątkiem suwerennych rezerwatów indiańskich. Jest to niewielka formacja, w której obecnie służy ok. 260 funkcjonariuszy. SDHP ma siedzibę w miejscowości Pierre.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Gearbox. Model posiada otwierane drzwi, skręcane przednie koła oraz otwierane klapy bagażnika i silnika. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, amerykańskie tablice rejestracyjne. Edycja modelu jest limitowana do 2500 sztuk – mój egzemplarz nosi numer 0956.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *