Ford Crown Victoria – North Carolina State Highway Patrol (USA)

Ford Crown Victoria to pojazd znany chyba każdemu miłośnikowi amerykańskiej motoryzacji. Ten czterodrzwiowy sedan produkowany był (z kilkoma modyfikacjami) w kanadyjskiej fabryce Forda w Ontario od 1992 aż do 2011 roku. Jest to solidny samochód, z nadwoziem opartym na ramie, co sprawia, że jest wytrzymały i prosty – dzięki czemu znalazł zastosowanie jako jeden z najpopularniejszych amerykańskich radiowozów. Równie często był – i nadal jest – wykorzystywany jako taksówka.

North Carolina State Highway Patrol to amerykańska formacja policyjna, pełniąca rolę policji drogowej i stanowej w stanie Karolina Północna. Formacja dysponuje 54 jednostkami oraz czterema bazami lotniczymi na terenie stanu. Obecnie zatrudnia ona około 1800 pracowników. Główna siedziba North Carolina Highway Patrol znajduje się w miejscowości Raleigh.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury wersji cywilnej, wyprodukowanej przez firmę Welly. Lista prac obejmowała wykonanie i nałożenie kalkomanii i tablic rejestracyjnych oraz dołożenie belki świetlnej (pochodzącej z modelu Bburago). Model posiada otwierane drzwi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *