Ford Crown Victoria – Florida Highway Patrol (USA)

Ford Crown Victoria to pojazd znany chyba każdemu miłośnikowi amerykańskiej motoryzacji. Ten czterodrzwiowy sedan produkowany był (z kilkoma modyfikacjami) w kanadyjskiej fabryce Forda w Ontario od 1992 aż do 2011 roku. Jest to solidny samochód, z nadwoziem opartym na ramie, co sprawia, że jest wytrzymały i prosty – dzięki czemu znalazł zastosowanie jako jeden z najpopularniejszych amerykańskich radiowozów. Równie często był – i nadal jest – wykorzystywany jako taksówka.

Florida Highway Patrol (FHP) to amerykańska formacja policyjna, pełniąca rolę stanowej policji drogowej na Florydzie. Zatrudnia ona obecnie około 2500 funkcjonariuszy, którzy pełnią służbę w 30 okręgach na terenie stanu. Główna siedziba FHP znajduje się w miejscowości Tallahassee.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Gearbox. Model posiada skręcane koła, otwierane drzwi i klapy bagażnika i silnika. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne. Edycja miniatury jest limitowana do 2500 sztuk – mój egzemplarz nosi numer 0506.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *