Fiat Marea – Polizia di Stato (Włochy)

Fiat Marea to kompaktowy samochód osobowy, produkowany w latach 1996-2007. Konstrukcyjnie wywodzi się on z gamy Bravo/Brava, jednak oferowany był z innymi nadwoziami – jako czterodrzwiowy sedan oraz pięciodrzwiowe kombi (Weekend). W 2002 samochód przeszedł facelifting. Model oferowany był z benzynowymi silnikami o mocy od 80 do 154 KM oraz z jednostkami wysokoprężnymi o mocy od 75 do 136 KM. Skrzynia biegów była manualna lub automatyczna, a napęd przenoszony był na koła przednie.

Polizia di Stato jest jedną z sił policyjnych we Włoszech. Wraz z Arma dei Carabinieri jest główną siłą policyjną w dużych miastach. Odpowiada także za bezpieczeństwo ruchu drogowego, kolei, lotnisk, wspiera Guardia di Finanza w obowiązkach celnych oraz Polizia Locale w utrzymaniu porządku na terenie mniejszych gmin. Formacja liczy około 95000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Maisto. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *