Tatra 613 – Policie České republiky (Czechy)

Tatra 613 to luksusowy samochód osobowy, produkowany w latach 1974-1996. Auto oferowane było jako czterodrzwiowy sedan. Powstawały również wersje specjalne, takie jak limuzyna dla władz państwowych (T613S), przedłużony sedan (Mobicom) czy ambulans (T613-RZP). Wyprodukowanych również zostało pięć egzemplarzy Tatry 613 w wersji kabriolet (T613K), które powstały jako pojazd reprezentacyjno-paradny dla czechosłowackiego Ministerstwa Obrony Narodowej. Model 613 zasilała benzynowa jednostka napędowa typu V8 o pojemności 3,5 l i mocy maksymalnej 165 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna lub automatyczna (cztero- lub pięciobiegowa). Silnik został umieszczony z tyłu, a napęd przekazywany był na tylną oś.

Policie České republiky (PČR) jest formacją policyjną powołaną do wykrywania i profilaktyki przestępstw oraz służąca ochronie bezpieczeństwa publicznego na terenie Republiki Czeskiej. PČR podlega pod czeskie MSW, a jego główna siedziba znajduje się w Pradze, w której można również zwiedzać podległe pod PČR muzeum tej formacji (Muzeum Policie ČR). Czeska policja liczy około 41000 funkcjonariuszy, z czego ok. 3,500 pracuje w policji drogowej.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wydana przez firmę Atlas w serii modeli „Police Cars„. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, czeskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *