Renault Kangoo I – Service Départemental d’Incendie et de Secours des Yvelines (Francja)

Renault Kangoo pierwszej generacji to kompaktowy samochód osobowy z nadwoziem typu kombivan, produkowany w latach 1998-2008 (w Argentynie do 2018). W 2001 i 2003 model przeszedł facelifting. Kangoo I dostępne było jako trzy-, cztero- i pięciodrzwiowy kombivan oraz jako dwu-, trzy- i czterodrzwiowy furgon. Samochód oferowano z pięciobiegową manualną bądź czterobiegową automatyczną skrzynią biegów. Napęd przekazywany był na przednią lub obie osie.

Service Départemental d’Incendie et de Secours des Yvelines to formacja zawodowej straży pożarnej we francuskim departamencie Yvelines. Formacja ta odpowiedzialna jest za standardowe zadania straży pożarnej, do których należy nie tylko gaszenie pożarów, ale również ratownictwo wodne, wysokościowe, chemiczne, pomoc ofiarom wypadków, poszukiwanie osób zaginionych, profilaktyka przeciwpożarowa, sprawdzanie bezpieczeństwa pożarowego obiektów itp. Podobnie jak każdy SDIS we Francji, również ta formacja posiada numer identyfikacyjny – w tym przypadku jest to 78.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Solido. Mój egzemplarz został poddany niewielkiej waloryzacji w postaci pomalowania logo Renault na masce i odbłyśników reflektorów oraz dołożenia własnoręcznie wykonanych tablic rejestracyjnych. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *