Robur Garant – Freiwillige Feuerwehr Sassnitz (Niemcy)

Robur Garant to rodzina średniej wielkości samochodów ciężarowych, produkowanych od 1956. Produkowane były dwie wersje – Garant 30K zasilaną silnikiem benzynowym oraz Garant 32K z silnikiem wysokoprężnym. Samochody te okazały się być pojazdami niezwykle uniwersalnymi, a na ich bazie budowano ciężarówki dla wojska, straży pożarnej czy autobusy. Model zyskał popularność nie tylko w NRD – Garanty z powodzeniem eksportowane były m.in. na Węgry, do Belgii i RFN.

Freiwillige Feuerwehr Sassnitz to formacja niemieckiej ochotniczej straży pożarnej z miasta Sassnitz położonego na wyspie Rugia. Jednostka swoim rejonem działania obejmuje obszar miasta oraz parku narodowego Jasmund.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wydana przez Hachette we francuskiej serii modeli „Camions et Véhicules de Sapeurs Pompiers” jako numer 78. Do modelu dołączona jest przyczepa pożarnicza. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu i przyczepy dołożyłem własnoręcznie wykonane, niemieckie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *