Fiat Uno I – Polizia di Stato (Włochy)

Fiat Uno pierwszej generacji to niewielki samochód osobowy, produkowany w latach 1983-2010. Auto oferowane było jako trzy- i pięciodrzwiowy hatchback. Samochód przeszedł trzy faceliftingi – w 1989, 1995 i 2004. Uno dostępne było z benzynowymi jednostkami napędowymi o mocy od 44 do 105 KM oraz z silnikami diesla o mocy od 45 do 70 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna lub bezstopniowa (CVT), a napęd przekazywany był na przednie koła.

Polizia di Stato jest jedną z sił policyjnych we Włoszech. Wraz z Arma dei Carabinieri jest główną siłą policyjną w dużych miastach. Odpowiada także za bezpieczeństwo ruchu drogowego, kolei, lotnisk, wspiera Guardia di Finanza w obowiązkach celnych oraz Polizia Locale w utrzymaniu porządku na terenie mniejszych gmin. Formacja liczy około 95000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę DeAgostini i wydana we włoskiej serii modeli „Polizia di Stato„. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *