Volkswagen Transporter T6/Auto Form- Krakowskie Pogotowie Ratunkowe (Polska)

Volkswagen Transporter szóstej generacji to samochód dostawczo-osobowy produkowany od 2015 do chwili obecnej. Podstawową jednostką napędową w T6 jest wysokoprężny silnik o pojemności 2,0 l, dostępny w kilku wariantach mocy – 84, 102, 150 i 204 KM. Samochód może być także wyposażony w jednostkę benzynową – 2,0 TSI o mocy 150 lub 204 KM. Auto dostępne jest ze skrzynią manualną lub półautomatyczną, z napędem przednim lub na wszystkie koła.

Auto Form to istniejąca od 1974 polska spółka, zajmująca się początkowo naprawami blacharskimi, a następnie produkcją ambulansów sanitarnych. Początkowo firma zabudowywała samochody marki FSO, a od 1995 produkuje karetki na podwoziach innych marek – takich jak Mercedes-Benz, Toyota czy Volkswagen. Siedziba spółki mieści się w Sosnowcu.

Krakowskie Pogotowie Ratunkowe to działająca na terenie miasta Krakowa publiczna instytucja, niosąca pomoc medyczną w nagłych wypadkach. Jest to pierwsze pogotowie ratunkowe w Polsce i drugie w Europie. KPR posiada jedną z najnowocześniejszych w kraju flot karetek, w tym pierwszą w Polsce karetkę bariatryczną. W krakowskiej dyspozytorni przez całą dobę działa 12 stanowisk, wyposażonych w  komputery i konsole służące do prowadzenia rozmów telefonicznych i łączności radiowej z zespołami.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury wyprodukowanej przez firmę Welly. Lista prac obejmowała wykonanie i nałożenie kalkomanii i tablic rejestracyjnych oraz pomalowanie na biało wewnętrznej ściany grodziowej. Model posiada otwierane drzwi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *