Saab 9-5 Wagon – Polismyndigheten (Szwecja)

Saab 9-5 pierwszej generacji to samochód osobowy klasy średniej-wyższej produkowany w latach 1997-2005. Wyposażenie samochodu było dość bogate i w standardzie obejmowało m.in. ESP, elektrycznie sterowane szyby i lusterka, aktywne zagłówki, automatyczną klimatyzację, autoalarm z immobiliserem, alufelgi czy fotochromatyczne lusterka wsteczne. Saab 9-5 był oferowany z jedenastoma silnikami benzynowymi (R4 i V6) o mocy od 150 do 305 KM i dwoma jednostkami diesla (120 i 176 KM).

Polismyndigheten (Urząd policji) to centralny organ policji w Szwecji, odpowiedzialny za egzekwowanie prawa, ogólnego porządku i bezpieczeństwa publicznego na terenie kraju. Szwedzka policja zajmuje się zapobieganiem i wykrywaniem przestępczości, ochroną bezpieczeństwa publicznego, ochroną bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz innymi zadaniami zgodnie z przepisami szczególnymi, np. wydawaniem wyciągów z rejestru karnego, wydawaniem zezwoleń na przeprowadzanie imprez masowych itp. W Szwecji policja zajmuje się również wydawaniem paszportów i dowodów osobistych. Formacja liczy około 30000 funkcjonariuszy, z czego około 40% to kobiety.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Hongwell. Model posiada otwierane drzwi. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, szwedzkie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *