Ford Crown Victoria – Alaska State Troopers (USA)

Ford Crown Victoria to pojazd znany chyba każdemu miłośnikowi amerykańskiej motoryzacji. Ten czterodrzwiowy sedan produkowany był (z kilkoma modyfikacjami) w kanadyjskiej fabryce Forda w Ontario od 1992 aż do 2011 roku. Jest to solidny samochód, z nadwoziem opartym na ramie, co sprawia, że jest wytrzymały i prosty – dzięki czemu znalazł zastosowanie jako jeden z najpopularniejszych amerykańskich radiowozów. Równie często był – i nadal jest – wykorzystywany jako taksówka.

Alaska State Troopers (AST) to amerykańska formacja policyjna, pełniąca rolę policji stanowej na Alasce. AST zajmuje się zarówno sprawami kryminalnymi, jak i bezpieczeństwem ruchu drogowego. Formacja dysponuje oddziałem lotniczym oraz K-9 (psów policyjnych). Obecnie zatrudnia ona około 700 funkcjonariuszy. Główna siedziba Alaska State Troopers znajduje się w mieście Anchorage.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury radiowozu wyprodukowanej przez firmę Welly. Lista prac obejmowała: wykonanie i nałożenie kalkomanii, pomalowanie maski, felg, lusterek, przegrody wewnętrznej, kokpitu oraz tylnych szyb (dostosowanie do wersji do przewozu psów służbowych), a także zmianę belki świetlnej i dołożenie własnoręcznie wykonanych, amerykańskich tablic rejestracyjnych. Model posiada otwierane drzwi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *