Chevrolet Tahoe III – New York Police Department (USA)

Chevrolet Tahoe trzeciej generacji to duży samochód typu SUV produkowany w latach 2005-2014. Samochód dostępny był z sześcioma motorami benzynowymi (wszystkie typu V8) o mocy od 270 do 332 KM. Skrzynia biegów była automatyczna, a napęd przekazywany był na wszystkie koła. Bliźniaczy model Chevroleta Tahoe to GMC Yukon. W Meksyku model ten oferowany był pod nazwą Sonora.

New York Police Department to formacja policyjna, która swoją jurysdykcją obejmuje miasto Nowy Jork. Jest to najliczniejsza formacja policyjna w Stanach Zjednoczonych, która liczy w swoich szeregach ponad 40000 funkcjonariuszy. NYPD posiada szereg specjalistycznych wydziałów, do których zalicza się m.in. własna jednostka pogotowia ratunkowego, jednostka K9 (psów policyjnych), oddział wodny i lotniczy, oddział wywiadu kryminalnego, oddziały bombowy, antyterrorystyczny, przeciwko przestępczości gospodarczej, przeciwko przestępczości zorganizowanej czy antynarkotykowy. Wydziały wywiadu kryminalnego i antyterrorystyczny NYPD mają swoich oficerów w 11 miastach na świecie. Funkcjonariusze NYPD są nazywani New York’s Finest.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury radiowozu wyprodukowanej przez firmę Welly. Model prezentuje okolicznościowe malowanie NYPD z okazji parady równości NYC Pride 2016. Lista prac obejmowała usunięcie oryginalnych oznaczeń, wykonanie i nałożenie kalkomanii oraz tablic rejestracyjnych, a także wymianę belki świetlnej. Model posiada otwierane drzwi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

1 odpowiedź na Chevrolet Tahoe III – New York Police Department (USA)

  1. Piotr pisze:

    Bardzo ciekawe malowanie 😉 Gratuluje kolejnego okazu do kolekcji 🙂

    Pozdrawiam!

    Piotr

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *