RAF-22034 – Pozharnaya chast’ Latviyskoy Sovetskoy Sotsialisticheskoy Respubliky (ZSRR)

RAF-2203 Latvija to samochód typu van produkowany w latach 1976-1997. Auto dostępne było głównie w wersji mikrobus (wyprodukowano nieliczne sztuki z nadwoziem typu furgon oraz skrzyniowym). Produkowano także wersje specjalne (np. ambulans) posiadające odmienne oznaczenia modelowe. Model 22034 był samochodem pożarniczym przystosowanym do dowodzenia akcją gaśniczą, wyposażonym m.in. w różne środki łączności i przedział sprzętowy z tyłu. Samochód oferowany był z benzynowymi silnikami o mocy od 95 do 98 KM oraz czterobiegową, manualną skrzynią biegów. Od roku 1989 produkowano unowocześnioną wersję 22038 ze wzmocnionym nadwoziem. Zastosowano w niej nowy pas przedni ze wspólną plastikową atrapą chłodnicy obejmującą reflektory i kierunkowskazy pod nimi; zmieniono także wystrój wnętrza i zastosowano wyższą, bardziej ergonomiczną deskę przyrządów. Ponadto w modelu zmieniono mocowanie tylnych drzwi na zawiasy zewnętrzne oraz dodano luk wentylacyjny w tylnej części dachu.

Pozharnaya chast’ Latviyskoy Sovetskoy Sotsialisticheskoy Respubliky (straż pożarna Łotewskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej) została założona w roku 1946. W latach 60. w Rydze założono Stację Techniczną Pożarnictwa, a w 1974 otworzono nową komendę straży pożarnej. Formacja istniała w tej formie do początku lat 90.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę DeAgostini i wydana w rosyjskiej serii modeli „Автомобиль на службе” (Automobil na służbie). Model ukazał się w niej jako numer 12. Nie posiada on otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, radzieckie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *