Mitsubishi Pajero II – Polizia di Stato (Włochy)

Mitsubishi Pajero drugiej generacji to terenowy samochód osobowy, produkowany od roku 1991 do chwili obecnej (w Japonii do 1999). Samochód oferowany jest z nadwoziem trzy- i pięciodrzwiowym, napędem na cztery koła i manualną lub automatyczną skrzynią biegów. Obecnie model produkowany jest chińską spółkę GAC Changfeng i dostępny tylko w dwóch kolorach – zielonym oraz białym.

Polizia di Stato jest jedną z sił policyjnych we Włoszech. Wraz z Arma dei Carabinieri jest główną siłą policyjną w dużych miastach. Odpowiada także za bezpieczeństwo ruchu drogowego, kolei, lotnisk, wspiera Guardia di Finanza w obowiązkach celnych oraz Polizia Locale w utrzymaniu porządku na terenie mniejszych gmin. Formacja liczy około 95000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wydana przez DeAgostini we włoskiej serii modeli Polizia di Stato. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *