Ford Crown Victoria – Washington State Patrol (USA)

Ford Crown Victoria to pojazd znany chyba każdemu miłośnikowi amerykańskiej motoryzacji. Ten czterodrzwiowy sedan produkowany był (z kilkoma modyfikacjami) w kanadyjskiej fabryce Forda w Ontario od 1992 aż do 2011 roku. Jest to solidny samochód, z nadwoziem opartym na ramie, co sprawia, że jest wytrzymały i prosty – dzięki czemu znalazł zastosowanie jako jeden z najpopularniejszych amerykańskich radiowozów. Równie często był – i nadal jest – wykorzystywany jako taksówka.

Washington State Patrol (WSP) to amerykańska formacja policyjna, pełniąca rolę policji stanowej i drogowej na terenie stanu Waszyngton. WSP zarządza ponadto stanową akademią pożarniczą. Formacja dysponuje oddziałem specjalnym SWAT oraz oddziałem K9 (psów policyjnych). Podlega ona bezpośrednio pod Gubernatora Stanu Waszyngton. Główna siedziba tej liczącej obecnie około 2200 funkcjonariuszy formacji znajduje się w mieście Olympia.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury radiowozu wyprodukowanej przez firmę Welly. Lista prac obejmowała usunięcie oryginalnego oznakowania oraz wykonanie i nałożenie kalkomanii i tablic rejestracyjnych. Model posiada otwierane drzwi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *